Göğüs Sorunlarını Doğru Sütyenle Önleyin

Yapılan bir araştırma; kadınların yüzde 70′inin yanlış ölçüde sutyen kullandıklarını ortaya çıkarttı. Araştırmanın sonucuna göre, kadınların bir kere göğüs ölçüsü aldıklarını ve yaşamları boyunca da bu ölçüyü kullanma yönünde eğilim gösterdikleri ortaya çıktı.

Yine araştırma sonuçları, kadınların cup (bone) ölçüsünden de haberdar olmadığını gösterdi. Uzmanların verdiği bilgilere göre; doğru sutyen seçimi, doğru ayakkabı numarasını bulmak kadar önemli. Özellikle hamilelik, doğum arkasını izleyen süre, kilo kaybı ve kilo alımlarında ölçünün değişip değişmediğinin muhakkak kontrol edilmesi gerekir.

Doğru göğüs ölçüsü saptama

Mezurayı memelerinizin altından geçirerek göğüs kafesinizi çepeçevre dolayın. Mezuranın göğsünüzün altından paralel olarak, sırtınızda düz ve yatay bir biçimde olmasına dikkat edin. Elde ettiğiniz ölçü sutyen beden ölçüsünü verecektir. Sonra, mezuranızı sırttan öne doğru, bu kez memelerinizin üstünden geçirerek çevreleyin. Çıkacak olan değer, meme altı çevre ölçüsü değerinden daha fazla bir uzunluk olacaktır. Bu fark cup (bone) ölçüsünü verecektir. Yani göğüs altı çevresi 80 santimetre, göğüs çevresi de 92 santimetre olan bir kadının 80 numara A cup (bone) sutyen kullanması gerekir.

About the Author

Leave a Reply

*